Piątek, 2024-04-26

Imieniny: Marii, Marzeny

• Kartka z kalendarza

Mistrzynie Chełmży w Mini Koszykówce

W dniu 22 marca reprezentacja SP2 dziewcząt i chłopców udała się do Hali SP5, by rozegrać zawody międzyszkolne o Mistrzostwo Chełmży w Mini Piłce Koszykowej.

Po oficjalnym powitaniu drużyn i przypomnieniu przepisów gry przystąpiliśmy do rozgrywek.

Dziewczęta wywalczyły pierwsze miejsce! Po wygranym meczu z SP3, stanęły do rywalizacji z reprezentacją SP5, która również wygrała swój mecz z SP3 i miała takie same szanse na główną wygraną. Po czterech kwartach na tablicy wyników był remis 20:20. Potrzebna była dogrywka, a nawet jak się okazało aż cztery dogrywki! Tego dnia obręcz przeciwników była dosłownie „zaczarowana”. Piłka niejednokrotnie wypadała z kosza Uśmiech Dramaturgii w tym meczu nie było końca, wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Jednak to nasze dziewczęta ostatecznie wygrywają całe spotkanie 23:22 i zdobywają Mistrzostwo Chełmży! Gratulacje!

Drużynę dziewcząt reprezentowały: Wiktoria Kopacz, Martyna Kuchnik, Julia Szyjkowska, Ania Więcławska, Iga Wiśniewska, Julia Witkowska, Laura Zduńska, Aniela Loba, Nina Przybyszewska, Judyta Szymańska, Julia Makuracka.

Chłopcy zajęli natomiast drugie miejsce, dzięki wygranej z reprezentacją SP3. Przez większą część meczu przegrywaliśmy, by ostatecznie w końcówce meczu wyjść na prowadzenie i „dowieźć” cenne zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego. W meczu z SP5 doznaliśmy porażki. Jednak mimo to, „serducho” i wolę walki zostawiliśmy na parkiecie. Gratulacje! Cenne doświadczenie zebrane.

Drużynę chłopców reprezentowali: Mikołaj Hapka, Szymon Kajacz, Maks Milewski, Adam Śmigielski, Damian Zieliński, Jarek Adamek, Dawid Lis, Adrian Owczwarczyk, Bartek Wyrzykowski, Adam Wasilewski.

Podziękowania dla p. Mariusza Bogaleckiego za poprowadzenie zawodów w roli sędziego. Dziękujemy przeciwnikom za grę oraz gospodarzom SP5 za godne przyjęcie.

Reprezentacji dziewcząt z SP2 oraz chłopców z SP5 życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które pod koniec kwietnia zostaną rozegrane w Ostaszewie.

Autor: Artur Kielak