Zielono nam! Dzień irlandzki w naszej szkole

17 marca obchodzony jest Dzień św. Patryka, patrona Irlandii, zwanej również „zieloną wyspą”. Symbolika tego dnia jest bardzo bogata, a jednym z emblematów jest kolor zielony, stąd nasze ubrania w tym kolorze. Obecnie obchody tego dnia przyjmują charakter wesołych zabaw. Mieszkańcy Irlandii organizują huczne parady i spotkania.

U nas także się działo…. Uczniowie naszej szkoły od tygodnia przygotowywali się na obchody tego dnia.  Klasy ozdabiały swoje sale irlandzkimi symbolami, redagowały treści na gazetki klasowe w ramach organizowanych konkursów: na najlepiej przystrojoną salę oraz gazetkę klasową.

Dzieci na tę okazję przygotowały piękne kapelusze skrzata Leprechauna  oraz okazjonalne kartki. Wpłynęło niemal 90 prac. Kartki zostały przesłane na konkurs organizowany przez Fundację Kultury Irlandzkiej.   Na lekcjach języka angielskiego odbyły się prezentacje, na których poznawaliśmy historię, kulturę,  muzykę i irlandzkie obyczaje.  Szkoła zazieleniła się przed przyjściem wiosny, za sprawą skrzata i  trójlistnych koniczynek.

Cała społeczność szkolna uczestniczyła we wspólnym świętowaniu na boisku szkolnym. Poza krótkim rysem historycznym tego święta,  konkursem, wspólną paradą i tańcem, mogliśmy podziwiać również występ uczniów z klasy 4b nawiązujący do obchodów irlandzkiego dnia. Na parterze szkoły działał sklepik z pysznymi wypiekami, które rozeszły się w mgnieniu oka. Było zielono, wesoło i sympatycznie, a przy okazji poszerzyliśmy swoją wiedzę i horyzonty.

Wszystkim osobom biorącym aktywny udział w przygotowaniach i obchodach serdecznie dziękujemy, szczególnie naszym uczniom, którzy tradycyjnie stanęli na wysokości zadania, wykazując się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem.

Thank You so much!!

Go Green;-)!