Europejski Dzień Logopedy

W marcu w Europie obchodzony jest Dzień Logopedy. Pomysłodawcą Europejskiego Dnia Logopedy była w 2004r. organizacja CPLOL zrzeszająca logopedów i terapeutów językowych w całej Europie. W Polsce święto obchodzone jest od 2007r.
Logopedia to nauka o kształtowaniu właściwej mowy w okresie jej rozwoju oraz doskonaleniu jej w późniejszym czasie (logopedia ogólna) oraz usuwaniu wad i zaburzeń mowy (logopedia specjalna).
Z tej okazji  wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły zostały przeprowadzone warsztaty pod hasłem przewodnim „Naśladując zwierząt mowę, my ćwiczymy wymowę”. Były to zajęcia profilaktyczne bazujące przede wszystkim na zabawach spełniających rolę terapeutyczną. Podejmowanie w tym dniu inicjatywy mają na celu zwrócenie uwagi na prawidłową wymowę i zaburzenia z tym związane, ale również na problemy związane z komunikacją.

Autor: Karolina Brodzka