WIEŚCI RÓŻNEJ TREŚCI....

- czyli publikacja ze scenariuszami dwóch pań nauczycielek z naszej szkoły!

Oto najnowsza książka wydana w grudniu 2020 roku

przez Teatr im. Wilama Horzycy z Torunia:

"Baśń - narzędzie pracy z dziećmi".

Jest ona wynikiem twórczego spotkania z 18 nauczycielkami i 2 nauczycielami z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy opracowali autorskie scenariusze lekcji inspirowane baśniami z całego świata.

Wśród scenariuszy zajęć znalazły się dwa konspekty nauczycielek z SP2 w Chełmży:

p. KAROLINY  BRODZKIEJ „ Moje marzenia – jaki chcę być?” – na podstawie baśni „O rybaku i złotej rybce” braci Grimm

p. MARZANNY  MATYASIK „ Wyruszamy do krainy baśni. Czy to jest możliwe?” – zajęcia plenerowe w oparciu o baśń „Kot w butach” Charlesa Perraulta.

•  Celem tych warsztatów jest nie tylko analiza literacka tych tekstów, ale przede wszystkim rozwój uczniów – wzmacnianie lub kształtowanie pewnych postaw, otwieranie na refleksję na temat sobie i swoich zachowań czy też uwrażliwianie na perspektywę drugiego człowieka. Zajęcia te odchodzą od jedynie rozumowego odbioru baśni, kładąc nacisk również na rozwój wyobraźni oraz konfrontowanie się ze swoimi emocjami.
  •  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
  •  W podziękowaniu za zaangażowanie w projekcie, uczniowie z klas: IVa, IVb oraz VIc naszej szkoły otrzymają po powrocie ze zdalnego nauczania ciekawe gry dydaktyczne.

Serdecznie zapraszamy do lektury.

Autorki