Jasełka dwujęzyczne

Coraz bliżej święta….

Poniedziałkowe popołudnie w naszej szkole było pełne wrażeń, a to za sprawą odbywającego się kiermaszu bożonarodzeniowego oraz wystawianych Jasełek. Okazuje się, że mamy naprawdę przedsiębiorczych uczniów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i opiekunów kół przedsiębiorczości, pani Annie Kaźmierczak i Marii Grubeckiej, powstały piękne ozdoby świąteczne. Niezastąpione mamy naszych uczniów, dziewczęta z klas VI a oraz VIIIa i b z zapałem brały udział w szkolnej aukcji tych rękodzielniczych cudeniek. Nie mogło zabraknąć kawiarenki z pysznymi wypiekami mam i babć naszych uczniów, gdzie można było skosztować tych wytwornych wypieków, a nawet wypić kawę.

Zwieńczeniem tego dnia były Jasełka wystawiane przez uczniów klas: 5c, 2b i 3a pod kierunkiem Małgorzaty Fischer, Karoliny Brodzkiej, Marzanny Przybyszewskiej i Anny Kaźmierczak. Szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym entuzjazmem wcielili się w swoje role, wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy oraz piosenki świąteczne w wykonaniu klas: Ia po okiem p. Katarzyny Sielskiej, Ib z wychowawczynią, p. Joanną Chmielewską, 3a i 3b pod kierunkiem p. Marii Grubeckiej i Elżbiety Pokornieckiej, 5b z p. Mariuszem Bogaleckim, zespołu wokalnego z klasy VI a p.Marzanny Matyasik oraz zespołu tanecznego pod przewodnictwem pani Marzanny Przybyszewskiej, w skład którego wchodzą uczennice z: 3a,3b,5a,5d. Wykonane utwory napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżającego się Bożego Narodzenia. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym dniu byli z nami najbliżsi naszych uczniów. Mimo gorącego okresu przedświątecznego znaleźli dla nas czas i zechcieli te chwile przeżyć wspólnie z naszą szkolną społecznością.

Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania i to im należą się specjalne podziękowania za zapał i wkład pracy w przygotowanie tego świątecznego spektaklu.

Podziękowania kierujemy również do p.Piotra Przybyszewskiego, p.Barbary Gładkowskiej oraz p.Agnieszki Jeziorskiej za pomoc w przygotowaniu świątecznej dekoracji.

Dziękujemy także za zaangażowanie naszym wspaniałym uczniom, których tym razem nie było widać na scenie, ale byli niezwykle pomocni przy organizacji spektaklu, szczególnie klasom VIII.

Był to bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości. Obecność rodzin naszych uczniów oraz zaproszonych gości sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Na te nadchodzące święta życzymy: nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki pachnącej kawy, piękna poezji, zimowej aury za oknem, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i tkliwymi wspomnieniami.

Społeczność SP 2

Autor: Karolina Brodzka