Nagroda BohaterON 2019 im. Powstańców Warszawy

Kampania BohaterON - włącz historię! realizowana jest od 2016r. Jej celem jest udział w tworzeniu wspólnoty pamiętającej o uczestnikach Powstania Warszawskiego. Uczniowie SP 2 w Chełmży ( kl.IIIa) w ubiegłym roku szkolnym wzięli udział w tej akcji. Nasze zaangażowanie i działania zastały docenione przez organizatorów Kampanii BohaterOn.

Otrzymaliśmy zaproszenie na Galę wręczenia Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich, która została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uroczystość ta odbyła się 16.10.2019r. w Teatrze Narodowym w Warszawie. Miała ona doniosły i wzruszający charakter. Wzięło w niej udział wielu powstańców warszawskich, przedstawicieli nauki, kultury i biznesu. Ambasadorami Kampanii BohaterON - włącz historię! są aktorki i aktorzy: Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Maciej Zakościelny, Antoni Pawlicki i Maciej Musiał.

Nagroda jest przyznawana w siedmiu kategoriach. Nas najbardziej interesowały dwie z nich:  nauczyciel, w której nominowana była Ludmiła Fabiszewska za projekt edukacyjny ,,Piękna Nasza Polska Cała"( uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami tej inicjatywy), organizacja Non Profit. W tej kategorii srebrną statuetkę otrzymała Fundacja generał Elżbiety Zawackiej z Torunia.

Po zakończonej Gali był czas na spotkania oraz  rozmowy z powstańcami i laureatami.Te miłe chwile zostały upamiętnione na fotografiach. Są na nich:

Zbigniew Grochowski - uczestnik Powstania Warszawskiego,

Tomasz Wolny - dziennikarz TVP2,

Przemysław Szot - wychowawca i terapeuta z Brzegu Dolnego,

Mikołaj Kaczmarek - koloryzator archiwalny fotografii,

Patrick Ney - brytyjski filmowiec i twórca od lat mieszkający w Polsce.

Uczestnictwo w Gali wręczenia Bohateronów było dla nas ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Jesteśmy szczęśliwe, że mogłyśmy w tak dostojnym i zasłużonym gronie reprezentować naszą szkolną społeczność.

Marzanna Matyasik - dyrektor szkoły,

Joanna Chmielewska - nauczycielka.