Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Wycieczka do Krainy Książek

W środę 21 listopada klasa 1a wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Filii dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Chełmży. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowania do książki i czytania.

Jak zawsze, pani Basia Kicińska zadbała aby lekcja uczyła i bawiła. W zabawny sposób przeczytała ,,Książkę bez obrazków"', która jak okazało się nie musi być wcale nudna. Przedstawiła, w japońskim teatrzyku obrazkowym kamishibaj, bajkę „O rybaku i złotej rybce". Dzieci miały za zadanie wykonać pracę plastyczną ilustrującą obejrzaną bajkę.
Spotkanie było okazją do wielu zabaw integracyjnych.. Dzieci też chętnie oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki.
    Dziękujemy pani Basi za przybliżenie magicznego świata książek.
Rodziców zachęcam do wypożyczania i czytania z dziećmi książek z Biblioteki Dziecięcej.
Bardzo, bardzo dziękuję pani Agnieszce i pani Hani (rodzicom dzieci) za pomoc w opiece nad dziećmi i wykonanie zdjęć.

„...Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań.

Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.
 Książki mówią: Nie zabłądzi ten, kto czyta!

Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej ...”

Wanda Chotomska

Autor: Zofia Dembek