• Odwiedziny: 4431920

Bezpieczne podróże małe i duże - wizyta kolejarza w szkole

22 października uczniowie klas 0-III i IV-VI brali udział w spotkaniach z przedstawicielem PKP Polskie Linie Kolejowe panem Józefem Piotrowskim. Wizyta ta jest częścią Kampanii Społecznej „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i Żyj”, która ma na celu uświadomienie i uwrażliwienie dzieci na bezpieczne poruszanie się po drogach, szczególnie podczas przejścia lub przejazdu przez tory kolejowe. Pan kolejarz przybliżył dzieciom znaki drogowe znajdujące się w pobliżu przejazdów strzeżonych, jak i tych bez zapór i sygnalizacji. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę w różnych zadaniach, za które otrzymywały upominki (koszulki, kubki, opaski na rękę). Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał kolorową książeczkę pt. „Bezpieczny Przejazd” a szkoła uzyskała kolejny certyfikat.

Autor: Wiesława Burandt-Dejewska