ŚLUBOWANIE KLAS I

pas

17 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania klas pierwszych. Wszystkie dzieci nie mogły się doczekać chwili, w której staną się pełnoprawnymi uczniami. Na uroczystość zostali zaproszeni nauczyciele i pracownicy obsługi, prezes ZNP p.Katarzyna Szwarc-Kręciszewska, przewodnicząca Rady Rodziców p.Marzena Jabłońska, emerytowani pracownicy szkoły oraz Rodzice, Dziadkowie i inni goście pierwszoklasistów.

W tym roku szkolnym mamy 4 klasy pierwsze, a ich wychowawcami są: p.Maria Grubecka – Ia, p.Elżbieta Kot – Ib, p.Małgorzata Karaszewska – Ic i p.Elżbieta Pokorniecka – Id. Wszyscy obecni na uroczystości mogli podziwiać jak pierwszaki pięknie recytują wiersze oraz jak radośnie i głośno śpiewają piosenki. Pani dyrektor Marzanna Matyasik odczytała treść przyrzeczenia i bez żadnych wątpliwości zgodziła się przyjąć wszystkich do naszej szkolnej rodziny. Na sztandar szkoły ślubowali przedstawiciele każdej klasy: z Ia – Klaudia Pniewska, Mateusz Kwietniewski, Igor Kruszczyński, z Ib – Zuzanna Bondarenko i Maciej Wendorff, z Ic – Martyna Kobusińska i Mateusz Rybacki, z Id – Natalia Jabłońska i Sebastian Brona-Urbański. Świadkami  ślubowania byli rodzice: p.Barbara Czajkowska, p.Małgorzata Ciesielska, p.Małgorzata Mike i p.Anna Radtke. A potem każdy pierwszak usłyszał – „Pasuję Cię na Ucznia” i został dotknięty magicznym piórem. Po pasowaniu zostały wręczone piękne, kolorowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Najmłodszym nie zabrakło słów wsparcia od koleżanek i kolegów ze starszych klas. Życzenia pierwszakom złożyła Przewodnicząca Rady Rodziców p.Marzena Jabłońska, która przekazała również słodkie upominki.

Uroczystość zakończył popis wokalny absolwentki Angeliki Siwak i Kornelii Siebert  oraz mistrzowski pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów klasy VIa Agaty Szwai i Fryderyka Sawińskiego.

Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tej wspaniałej imprezy należą się przede wszystkim rodzicom pierwszoklasistów, uczniom klas IV-VI oraz pani Joli Tarkowskiej.

Autor: Wiesława Burandt-Dejewska