Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Pospolite ruszenie czyli finał akcji „Tulipan”

Kochani!

Łza się w oku kręci na wspomnienie sobotniego przedpołudnia. Nie spodziewaliśmy się tak licznego udziału w naszej akcji porządkowania terenu wokół szkoły. Nie policzyłam dokładnie ile osób przybyło, wiem za to jak byli zaangażowani i chętni do pracy, ci którzy przyszli – dzieci, rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele. Pracy było bardzo dużo i to niełatwej. Pogoda nas rozpieściła, dzieciaki spędziły fantastyczny dzień na świeżym powietrzu. Przekopaliśmy ogród i pas ziemi przy sali gimnastycznej, posadziliśmy skalniaki i 53 krzewy, posialiśmy trawę. Największą radość dzieciom sprawiło sadzenie cebulek tulipanów, których uzbieraliśmy ponad 1100. Rada Rodziców dostarczała nam energii w postaci kawy, herbaty, ciasteczek i pysznych kanapek (własnoręcznie przygotowywanych przez panią dyrektor).

Wszystkim, którzy poświęcili nam swój czas i ciężko pracowali – bardzo serdecznie dziękujemy. JESTEŚCIE WSPANIALI!!! A tych, którym nie udało się przybyć, prosimy aby szanowali trud włożony w pracę na rzecz szkoły przez kolegów i koleżanki oraz ich rodziców, a wiosną będzie przepięknie.Śmiech

Autor: Wiesława Burandt-Dejewska