Piątoklasiści w Warszawie

„Warszawa da się lubić…”

W tym roku szkolnym uczniowie klas piątych jako cel swojej wycieczki wybrali Warszawę. Podczas dwóch dni, 25 – 26  maja, oglądaliśmy naszą stolicę. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Na Placu Zamkowym, na którym góruje Kolumna Zygmunta III Wazy podziwialiśmy Zamek Królewski. Następnie przeszliśmy do murów miejskich, gdzie ujrzeliśmy Pomnik Małego Powstańca. Spacerując Krakowskim Przedmieściem przeszliśmy na najbardziej reprezentacyjny plac stolicy - Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie znajduje się Pomnik Nieznanego Żołnierza. Uczestniczyliśmy w zmianie warty żołnierzy.

Na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego zobaczyliśmy jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów w Europie. Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki był wjazd na taras widokowy na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki skąd podziwialiśmy panoramę miasta.

Drugiego dnia wycieczki udaliśmy się do Łazienek Królewskich - jednego z najpiękniejszych kompleksów pałacowo-zamkowych w Europie. Podziwialiśmy tu Pałac na Wodzie, Teatr na wyspie i barokowe pałace. Następnie przejechaliśmy autokarem na Stadion Narodowy. Ostatnim etapem naszej wycieczki było odwiedzenie Muzeum Techniki i Przemysłu w którym zgromadzono m.in.: stare motocykle, samochody i rowery. Zobaczyliśmy  ekspozycje poświęcone komputerom, odbiornikom radiowym, mechanizmom grającym, sprzętowi gospodarstwa domowego, fotoplastikon z XIX wieku oraz wiele innych atrakcji.

Wycieczka do stolicy była udana, zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc i dużo się nauczyliśmy. Pogoda cały czas dopisywała. Będziemy mieli co wspominać.

Autor: Bożena Majewska