Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

DZIEŃ Z ŻYCIA WIEJSKIEJ ZAGRODY

farma

6 maja uczniowie klas I c i I d  wraz z opiekunami  wyruszyli na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „BabaLuda”w miejscowości Parowa Falęcka.

Celem wycieczki było przybliżenie uczniom warunków życia na wsi oraz zapoznanie się ze zwierzętami gospodarskimi i opieką nad nimi. Uczniowie uczestniczyli w  zajęciach edukacyjnych, podczas których poznawali kozy, owce, alpaki osiołka, kucyka, kury, przez bezpośredni kontakt z nimi. Dzieci uczestniczyły w karmieniu czy czesaniu zwierząt, ale miały też okazję  wziąć udział w dojeniu kozy, co sprawiło im wiele zabawy i radości.  Oprócz tego dowiedziały się również, jak zdrowe są produkty wyrabiane w gospodarstwie.  Miały okazję jeść chleb wypiekany przez panią Izę i przepyszne konfitury zebrane z owoców z pobliskiego sadu. Posiłek spożywany  na świeżym powietrzu wszystkim  bardzo smakował. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, uczniowie czuli się swobodnie, a przy tym pogoda dopisała. Piękno wiosennej zieleni podkreśliło tę charakterystyczną porę roku.  Szkoda było wracać do domu, gdy nadszedł czas powrotu.

Na pewno na długo pozostaną nam niezapomniane wspomnienia!

Autor: Karolina Brodzka