JAK TO PIERWSZAKI W ŻYWYM MUZEUM PIERNIKA TERMINOWAŁY

t

Toruńskie pierniki to jeden z najsławniejszych symboli Torunia. Aromat pysznych wypieków unosi się nie tylko w samym muzeum, ale w wielu zakątkach miasta.

Wizyta w Żywym Muzeum Piernika zrobiła na nas naprawdę duże wrażenie. Nie tylko za sprawą wszechobecnego zapachu i niezwykłego smaku pierników. Pomysł, a przede wszystkim jego realizacja, pełen profesjonalizm Mistrzów i Wiedźmy piernikarskiej, tworzą niezwykłą atmosferę.

W muzeum poznaliśmy nie tylko tajemną recepturę wypieku pierników, ale też historię piernika. Atrakcją dla uczniów była możliwość samodzielnego wyrabiania ciasta, lepienia pierników i ich wypiekania.

Oczywiście wszystkie dzieci pilnie terminowały na warsztacie piernikarskim, na dowód czego otrzymały listy wyuczone od Mistrza Piernikarskiego.
      Muzeum Piernika mieści się w samym sercu toruńskiej starówki – w zabytkowej kamienicy przy ul. Rabiańskiej 9. To tylko kilka kroków od rynku , zatem naszą wizytę połączyliśmy ze spacerem po ulicy Szerokiej i zapoznaniem się z wybranymi zabytkami Torunia.
Będąc w Toruniu, nie można ominąć tej pysznej atrakcji.

Gorąco polecamy!

Pierwszaki z  Ic i Id.