Wielkanocne warsztaty w zoo

PLASTYCZNE WARSZTATY WIELKANOCNE W ZOO

W ostatni piątek, tj. 11 marca, pierwszoklasiści i z klas Ic i Id wybrali się do toruńskiego zoo.  Ogród zoobotaniczny jest  wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej.

Jednakże tym razem, głównym celem naszego wyjazdu był udział w warsztatach plastycznych. W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, dzieci wzięły udział w zajęciach warsztatowych „Z króliczkiem”. Podczas zajęć dzieci rozwijały swoje zdolności manualne, ozdabiając jajka i wykonując wielkanocne kurczaczki.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu, ale też okazją do rozwijania swoich zainteresowań i zdolności plastycznych.

Mimo, że pogoda tym razem nie dopisała, panowała miła i ciepła atmosfera wprowadzająca nas w świąteczną aurę Wielkanocy.

Życzymy wszystkim spokojnych, radosnych i słonecznych Świąt Wielkanocnych!

Autor: Karolina Brodzka