Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Wizyta policjanta w szkole

25.09.2014r. odwiedził naszą szkołę policjant – starszy sierżant Grzegorz Witkowski. W spotkaniu z przedstawicielem policji brały udział dzieci z grupy „0” i wszystkich klas pierwszych. Pierwszaki dowiedziały się, jak reagować i wzywać pomoc w sytuacjach zagrożenia. Próba wezwania pomocy zaliczona została na szóstkę ! Krzyk dzieci słychać było chyba na ulicy … Uczniowie zobaczyli, jak zrobić  „żółwika”, kiedy spotkaliby na swej drodze groźnie wyglądającego psa.

Przede wszystkim jednak przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły, czego uczyły również we wrześniu wychowawczynie klas I i „0”.

Na zakończenie policjant wręczył dzieciom książeczki – kolorowanki przedstawiające właściwe zachowanie na drodze i podstawowe znaki drogowe.

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman