Słowem i pędzlem malowane...

27 listopada 2015r. klasy Ia i Ib wybrały się do Skłudzewa, aby uczestniczyć w warsztatach plastycznych organizowanych przez Fundację Piękniejszego Świata.

f

Po przybyciu na miejsce, zostaliśmy powitani bardzo serdecznie przez pana Leszka Warmbiera –jednego z założycieli fundacji. Pierwsza część warsztatów obejmowała działania inspirująco – edukacyjne w plenerze  pod hasłem „Twórczość i relaks”. Pan Leszek barwnymi opowieściami i humorem nie tylko skutecznie bawił dzieci, ale także  próbował uwrażliwić na piękno otaczającego nas świata. Po serii ćwiczeń rozluźniająco – relaksacyjnych, wszyscy uczestnicy skosztowali kawałka chleba z pysznymi powidłami domowej roboty. Po zwiedzeniu galerii i zainspirowaniu sztuką profesjonalistów, dzieci przystąpiły do samodzielnego wykonania prac plastycznych pod okiem pani Danuty Sowińskiej -Warmbier. Uczniowie najpierw z zapałem przygotowali opaski na głowę ze swoim imieniem, a następnie koszulkę dla misia lub lalki, projektując i malując wzór na płótnie, i zakładkę do książki. Wszystkie te niekonwencjonalne prace plastyczne dumni mali artyści zabrali do domu. Z pewnością ta oryginalna lekcja sztuki i twórcze osobowości prowadzących zajęcia były dla wszystkich uczestników ciekawym i niezapomnianym doświadczeniem.

Autor: Anna Piphanz