Ewaluacja zewnętrzna - komunikat dyrektora szkoły

EWALUACJA W NASZEJ SZKOLE –

„ czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują…”

Drodzy Uczniowie!

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

Szanowni Rodzice !

W dniach 16 – 30 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmży pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy przez kilka dni będą się przyglądać naszej placówce.

l

Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

Wizytatorzy ds. ewaluacji starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania szkoły. Rozmawiają z dyrekcją i nauczycielami, ale też z uczniami i partnerami placówki. Istotnym elementem jest rozmowa z rodzicami.

Zapraszamy Państwa na spotkania z zespołem ds. ewaluacji do siedziby naszej szkoły.                                 ( harmonogram ogłoszony będzie w dniu rozpoczęcia wizytacji )

Ewaluatorzy poproszą Państwa o wypełnienie anonimowej ankiety, zawierającej pytania na temat tego, jak postrzegają Państwo naszą szkołę, będą też przeprowadzać wywiady z przedstawicielami całej społeczności szkolnej. Wypływające z tych czynności wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce “Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły”.

Zależy nam na Państwa opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą rzeczywistość.

Dodatkowe informacje możecie Państwo uzyskać, dzwoniąc do sekretariatu na numer 56 675 20 40.

Marzanna Matyasik

- dyrektor