W Szkole Leśnej na Barbarce

W dniach 28-29 października klasy 3a i 3b udały się do Osady Leśnej-Barbarka.

bar

Rozpoznawaliśmy pospolite gatunki drzew i krzewów na podstawie liści, igieł, owoców i szyszek. Słuchaliśmy śpiewu ptaków. Obserwowaliśmy zwierzęta mieszkające w lesie. Sprawnie pokonywaliśmy przeszkody terenowe.

Zajęcia w terenie, wyjazdy na zielone lekcje są najlepszą formą, stwarzającą warunki do prowadzenia przez uczniów obserwacji, do zetknięcia się z przyrodą, a prowadzone przez nie własne, bezpośrednie obserwacje stanowią podstawę do analizowania, porównywania , klasyfikowania, uogólniania, tworzenia pojęć, wnioskowania, rozumienia zjawisk, związków i zależności.

Takie zajęcia dają zatem wiele możliwości do rozwijania zarówno aktywności poznawczej, jak i twórczej ekspresji. Zdobyte w ten sposób umiejętności i wiedza są bardziej trwałe i efektywne. A wrażenia z pierwszej wycieczki z noclegiem pozostaną na długo w pamięci.

Autor: Z.Dembek i J.Chmielewska