Wycieczka do WORD i Muzeum Okręgowego w Toruniu

Dnia 6 października uczniowie klas 3a i 3b pojechali do Torunia na wycieczkę, w ramach której odbyły się dwa zajęcia.

word

Najpierw w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, uczyły się, jak poprawnie przejść przez przejście dla pieszych, poznawały wybrane znaki drogowe. Najbardziej atrakcyjnym punktem spotkania była zabawa w "Pieszych i pojazdy". Podczas inicjowania ruchu ulicznego, uczniowie utrwalali i ćwiczyli wszystkie wcześniej poznane zasady poruszania się po drodze.

Następne zajęcia pt. "Prawie wszystko o portrecie" odbyły się w Muzeum Okręgowym. W Sali Mieszczańskiej Toruńskiego Ratusza dzieci oglądały galerię "Poczet Królów Polskich". Później pogłębiały wiedzę o malowaniu portretów, aby potem w czasie warsztatów plastycznych, wykonć portret kolegi lub koleżanki. Wspólna praca była nie tylko nauką, ale jednocześnie sprawiała dzieciom wiele radości.

Autor: J.Chmielewska i Z.Dembek