Festyn Ekologiczny na Barbarce

11 września uczniowie klas 2a i 5c brali udział w festynie ekologicznym  na Barbarce pod nazwą ,,Kujawsko-Pomorskie Jestem EKO”. Grupa została podzielona na dwa zespoły i przystąpiła do wykonywania zadań. Dzieci z 2a prezentowały swoją wiedzę o ekologii, wykonywały zadania podczas podchodów, brały udział w warsztatach poświęconych wykorzystywaniu energii odnawialnej, w warsztatach muzycznych, grze elektroodpadowej. Na koniec pobytu miały okazję posmakować przysmaki ze zdrowej żywności produkowanej w regionie.

Uczniowie klasy 5c uczestniczyli w podchodach ekologicznych, gdzie zadaniem ich było odnalezienie odpowiedzi na 4 pytania i wpisanie odpowiedzi na otrzymane karty. Następnie dzieci brały udział w warsztatach "Od ziarenka do bochenka". Dowiedziały się wiele interesujących wiadomości na temat przygotowywania chleba, mieliły ziarna na mąkę razową, skosztowały jak smakuje chleb razowy na zakwasie. Kolejne warsztaty polegały na badaniu wody i zawartości w niej różnych substancji. Okazją do ciekawej, wspólnej zabawy był udział w grze elektroodpadowej. Na koniec dzieci wzięły udział w  zajęciach, podczas których lepiły z gliny zwierzątka, odciskały w glinie tropy zwierząt a także na kole garncarskim przygotowywały gliniane naczynia.

Autor: Maria Grubecka i Bożena Majewska