II spotkanie edukacji żywieniowej

19 maja odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci i rodziców w ramach programu ,,Edukacja żywieniowa dzieci z klas I-II z powiatu chełmińskiego i toruńskiego”. Dzieci na zajęciach klasowych pod kierunkiem dietetyka p. Agnieszki Augustyniak zakładały domowy ogródek. W doniczkach wykonanych z plastikowych butelek wysiewały nasiona warzyw. Tego dnia przeprowadzone zostały wśród uczniów pomiary antropometryczne i pomiar ciśnienia krwi. Rodzice uczestniczyli w warsztatach ,,Jak czytać etykiety produktów spożywczych”. Prowadząca warsztaty p. A. Augustyniak zapoznała rodziców z możliwościami aplikacji e-food, którą można zainstalować w telefonie. Po jej zainstalowaniu można skanować kody kreskowe wybranych produktów, by sprawdzić, jakie „E-substancje” się w nich kryją i jaki mają wpływ na organizm.

Autor: Maria Grubecka