"Mniam, mniam" czyli jak należy się zdrowo odżywiać

W dniu 13.05.2015r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z grupy T z Torunia, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Mniam, mniam”. Uczniowie klas 0-III w zabawny, pełen humoru sposób przekonywali się, czym jest zdrowe jedzenie oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania.

Głównymi bohaterami spektaklu byli Wanda i Kazik, którzy bardzo lubią myszkować w szkolnym sklepiku na półkach z batonikami i słodzonymi napojami. Pewnego razu znaleźli tajemniczą księgę, która ma moc wyczarowywania niebiańskich smakołyków. Śmiałkowie nie znając zasad zdrowego odżywiania się wpadli w tarapaty. Na ratunek wyruszył Doktor Klepka i Wacław Kichacz, później jeszcze zjawiła się Magda Seler….

To zabawne przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, które spontanicznie reagowały na to, co się działo na scenie.

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman