Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

DZIEŃ ZIEMI 2015

dz

W środę 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Bożeną Majewska i p. Teresą Żywiczyńską-Wyborską przygotował dla nas różne atrakcje. Uczniowie klas 0-III ubierały drzewo w "liście dobrych postanowień", malowały plakaty, przygotowały inscenizacje, ruszyły na spacery.

Klasy IV-VI uczestniczyły w imprezie pod hasłem "Każdemu sercu bliska ochrona środowiska". Przygotowano konkurencje, takie jak: pokaz mody ekologicznej, budowanie piramid z makulatury, segregowanie śmieci. Oprócz zabawy odbyła się także ogólnoszkolna zbiórka makulatury i elektroodpadów oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym. I miejsce zajęła Wiktoria Szmyt z kl. Vb, a równorzędne drugie miejsca Julia Fabińska i Agata Szwaja z kl. VIa.

Od Rady Rodziców wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali słodkie jabłuszka. Na zakończenie p. dyrektor Marzanna Matyasik wręczyła nauczycielkom przyrody, a zarazem opiekunkom SU - dwa ogromne globusy do sali przyrodniczej.