Piątek, 2024-05-03

Imieniny: Jaropełka, Marii

• Kartka z kalendarza

Powiatowe Zawody w Drużynowych Biegach Przełajowych

Udany występ reprezentacji SP2 w Powiatowych Zawodach Drużynowych w Biegach Przełajowych!

Nasi uczniowie jechali do Złejwsi Małej w licznym składzie, bowiem aż 4 drużyny reprezentowały naszą szkołę i miasto.

Pierwsze pobiegły dziewczęta z klas IV i młodszych, które wywalczyły 3 miejsce w powiecie toruńskim na 7 drużyn. Skład brązowych medalistek: Lena Walecka, Klara Grabowska, Agata Gajewska, Alicja Mejger, Aleksandra Saletnik, Aleksandra Zielińska, Monika Chojnacka.

Dodatkowo Lena Walecka z klasy 4b zdobyła 3 miejsce indywidualnie wśród wszystkich biegaczek, a było ich około 40 w swojej kategorii. Zabrakło 1 metra, by Lena dobiegła na 2 miejscu.

Chłopcy z klas VI i młodszych zajęli ostatecznie 2 miejsce! Skład srebrnych medalistów: Daniel Wiśniewski, Nikodem Piotrowski, Michał Wantowski, Sergio Orzech, Bartosz Górzyński, Szymon Rybacki.

Drużyny dziewcząt w kategorii VI i młodsze oraz VII i młodsze zajęły miejsca poza podium.

Skład dziewcząt VI i młodszych: Patrycja Gajewska, Julia Makuracka, Antonina Badziąg, Judyta Szymańska, Oliwia Maćkiewicz, Maria Pieńczewska.

Skład dziewcząt VIII i młodszych: Aniela Loba, Oliwia Machaj, Wiktoria Kopacz, Zofia Marchlik, Julia Witkowska, Anna Więcławska.

Natomiast trzeba podkreślić, że Aniela Loba z klasy 7a pobiegła od początku do końca swój bieg na pierwszej pozycji i została indywidualną Mistrzynią Powiatu!

Wielkie gratulacje dla naszych dziewcząt i chłopców za osiągnięcia drużynowe i indywidualne. Walczyli dzielnie do ostatnich metrów, co zaowocowało medalami. Tak trzymać!

Gratulacje również dla drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3, chłopców klas IV i młodszych – I miejsce w powiacie toruńskim oraz chłopców klas VIII i młodszych – II miejsce w powiecie toruńskim! Życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich!

Autokar z drużynami ze szkół SP2 i SP3 wrócił do Chełmży z wieloma pucharami, medalami i wyróżnieniami indywidualnymi!

Po udanych zawodach nauczyciele wychowania fizycznego zabrali uczniów na pizzę do Wizard Chełmża, aby uczcić sukces!

Opiekunami podczas zawodów byli: Małgorzata Sadzikowska, Mariusz Bogalecki, Artur Kielak

Autor: Artur Kielak