Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Odkrywcy kosmosu

Uczniowie klasy 1a oraz grupy zerowej wybrali się na warsztaty do Młyna Wiedzy do Torunia. Rok 2023 jest rokiem Mikołaja Kopernika, więc zajęcia, w których wzięliśmy udział były zatytułowane „Planety Kopernika”.

Pozwoliły one  odkrywać na nowo wszystkie planety Układu Słonecznego. Sprawdziliśmy, jakie są różnice w ich wielkościach, wyglądzie i kształcie. Dowiedzieliśmy się też nieco o Mikołaju Koperniku, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Był też czas na twórczą zabawę klockami,  podczas której uwolniliśmy swoją kosmiczną wyobraźnię. Powstały planety, na których chcielibyśmy zamieszkać oraz niesamowici kosmici.  Po zajęciach, najmłodsi odkrywcy zapoznali się z różnymi rodzajami emocji z wykorzystaniem eksponatów “Ścieżki dorastania”. Frajda była tym większa, ponieważ naszym  środkiem transportu był pociąg, a dla najmłodszych uczniów w większości była to pierwsza taka podróż, można powiedzieć , że „kosmiczna”Uśmiech.

Autor: Karolina Brodzka, Agata Zwiewka