Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Święto Szkoły - urodziny "Dwójki"

17 listopada przebiegł w naszej szkole pod znakiem obchodów 125-lecia placówki. Każdy jubileusz skłania do refleksji nad mijającym czasem. Urodziny  szkoły stają się okazją do wspomnień, które na zawsze pozostały w pamięci wielu pokoleń - czas je porządkuje, dodaje im blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Choć czasu nie da się zatrzymać, warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze. Każdy zakątek szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych dzisiaj do nas przemawia, łączy bowiem przeszłość z teraźniejszością.

Przeżyliśmy niezwykłą podróż w czasie. Przenieśliśmy się do szkoły sprzed lat. Na wystawie szczególnie zainteresowały nas mundurki i tarcze, stare podręczniki, tornistry, kałamarze i pióra.

Po uroczystym wprowadzeniu pocztu sztandarowego panie dyrektor ubrane w uroczyste stroje akademickie odczytały historię szkoły. Następnie wystąpiła grupa rekonstrukcyjna Arkona, która przedstawiła kilka faktów z przeszłości Polski. Dzięki grupie rekonstrukcyjnej „Arkona” mogliśmy wcielić się w polskiego legionistę, radzieckiego czerwonoarmistę i poznać elementy mundurów i uzbrojenia z dawnych lat. Panowie zaangażowali także chętnych uczniów do kilku prezentacji.

Po występie grupy rekonstrukcyjnej chłopcy z VI klasy zaśpiewali kilka piosenek o szkole – to podczas uroczystości dla klas IV -VIII , natomiast dla klas młodszych wystąpiły dzieci z zerówki, uczniowie klasy III b oraz pierwszaki z szalonym twistem.  Na zakończenie obu części wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali 200 lat dla Szkoły Podstawowej nr 2.

Autor: Marta Parzyszek, Alina Łoboda