"My language, my country, my world"

Uczennice klas Vb i VIIb 26 września rozpoczęły pracę w międzynarodowym projekcie eTwinning. W ramach współpracy z uczniami szkół z Francji, Grecji, Hiszpanii i Rumunii dziewczynki będą miały możliwość zareklamowania swojego kraju, regionu i języka. Projekt pod nazwą "My language, my country, my world" rozpoczął się we wrześniu, a zakończy w lutym 2024 roku. Pierwszym naszym zadaniem było wykonanie pocztówki o Chełmży i opisanie naszego miasta, kolejne to będzie wykonanie logo projektu, przesłanie życzeń świątecznych, nauczenie kolegów z innych krajów kilku zwrotów w języku polskim oraz zaprezentowanie naszych zwyczajów, tradycji itp. Wszystko zakończy się spotkaniem online z naszymi nowymi kolegami. Będziemy was na bieżąco informować o postępach w projekcie.

Autor: Katarzyna Gajewska