EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26. września co roku obchodzimy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym roku przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu, dlatego prace na lekcjach rozpoczęliśmy już wcześniej. Rozwiązywaliśmy zadania ukryte w kodach QR, zagadki, quizy i czytaliśmy krótkie teksty o językach. Klasy 1-8 zrealizowały też zadania związane z wylosowanym europejskim krajem. Uczniowie ubrali się w stroje w kolorach flag oraz przygotowali informacje o wylosowanym kraju. Umiemy już powiedzieć w różnych językach : KOCHAM CIĘ..., JAK SIĘ MASZ? NAZYWAM SIĘ oraz NIE ROZUMIEM. Odbył się też quiz w aplikacji KAHOOT, który wygrali uczniowie klas szóstych: Gabriela Kwapisz (1. m.), Karina Grubecka (2.m.) i Judyta Szymańska (3.m.). Zapraszamy do zabawy za rok:)

Nauczyciele języka angielskiego