BAL ABSOLWENTÓW 2023

16 czerwca o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej, która zamieniła się w salę balową, zabrzmiały pierwsze takty poloneza. To uczniowie ósmych klas tradycyjnym tańcem rozpoczęli Bal Ósmoklasistów. Zatańczyli i to jak! Wszyscy nauczyciele oraz obecni rodzice przyglądali się tanecznemu występowi z ogromnym wzruszeniem oraz dumą. Gdy tylko ucichły ostatnie nuty poloneza okazało się, że ósmoklasiści przygotowali dla wszystkich obecnych niespodziankę w postaci trochę mniej tradycyjnej belgijki. Po występie uczniowie zostali nagrodzeni wielkimi brawami, a jako pierwsza swój zachwyt wyraziła pani dyrektor Marzanna Matyasik, która powitała również wszystkich zgromadzonych, a w szczególności uczniów najstarszych klas. Każdemu życzyła dobrej, udanej zabawy podczas tego wieczoru. Po słowach podziękowań i życzeń, rozpoczął się bal. Odświętne stroje i wystrój sali sprawiły, że klimat zabawy był wyjątkowy. Uczniowie i uczennice szybko poddali się niczym nieskrępowanej zabawie na parkiecie. Było wesoło i radośnie. Bawili się wszyscy: uczniowie, rodzice i nauczyciele. Doskonałą oprawę muzyczną zapewnił niezawodny pan Rafał Grajkowski - rodzic ucznia klasy 8a, a atrakcją wieczoru okazała się platforma obrotowa do zdjęć w zwolnionym tempie. W kulminacyjnym punkcie imprezy na naszą salę wjechał gigantyczny tort, wokół którego w oka mgnieniu zebrali się wszyscy uczestnicy balu. Tort gigant okazał się przepyszny i znikał w błyskawicznym tempie. Uczniowie świetnie się bawili, a bal był okazją do wspomnień ze wspólnie spędzonych w murach szkoły lat oraz integracji. W trakcie zabawy okazało się, że tego dnia urodziny obchodził pan Mariusz Bogalecki - wychowawca jednej z klas. Młodzież, nauczyciele i rodzice zaśpiewali mu huczne Sto lat.
O 21-wszej nadeszła chwila pożegnania. W nagrodę za super zabawę pan Rafał zagrał 4 dodatkowe kawałki i okazało się, że nikt nie jest padnięty, wszyscy odtańczyli je do końca a potem wraz z rodzicami rozeszli się do domów. I tak oto zakończył się Bal Ósmoklasistów. Okazał się bardzo udany:) Zarówno organizatorzy imprezy, jak i młodzież stanęli na wysokości zadania. Bal z pewnością pozostanie dla jego uczestników cudownym wspomnieniem.
    Dziękuję wszystkim uczniom za przybycie. Również Rodzicom, dzięki którym bal się odbył, nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie zabawy, państwu Marii i Marcinowi Waleckim za wykonanie i dostarczenie tortu, a przede wszystkim dziękuję pani Agnieszce Jeziorskiej - przewodniczącej Rady Rodziców za serce, udaną współpracę i ogrom wysiłku w przygotowaniu i koordynacji całego balu. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZAPROSZONYM GOŚCIOM.

Autor: Marzanna Przybyszewska