Integracja z naturą w Przysieku

W dniach 22 i 23 maja klasy czwarte wybrały się na dwudniowe warsztaty do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej Daglezja w Przysieku. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wycieczka z noclegiem poza domem. Jednakże program zajęć był tak napięty, że nie było czasu tęsknić ;-). W czasie warsztatów i zajęć prowadzonych w terenie, panie trenerki starały się zaszczepić w dzieciach wrażliwość przyrodniczą oraz wdrażać je do zachowań proekologicznych. W czasie długich spacerów wzdłuż Stawów Przysieckich, położonych malowniczo w środku sosnowego lasu, mieliśmy okazję podziwiać niezwykłą florę i faunę tych okolic. Pobyt na łonie natury, także w dolinie Wisły,  był wspaniałą okazją do pogłębienia wiedzy przyrodniczej oraz wysłuchania ciekawostek o bobrach, czy chronionych gatunkach ptaków oraz płazów- lokatorów tego terenu.

Dwudniowy pobyt był także doskonałą okazją do rozwijania samodzielności dzieci oraz integracji grupy. Uczestnicy ponadto, iż mieli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie,  na koniec warsztatów otrzymali upominki. Wspólne spędzanie czasu było dla wszystkich przyjemnością. Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i szczęśliwi. Podsumowując możemy stwierdzić, że był to mały przedsmak wakacji, na które dzieci czekają z niecierpliwością.

Opiekunowie

Autor: Karolina Brodzka