„PRZYBYSZE Z PLANETY ZANGULAR"

5 grudnia 2022r. uczniowie klas II b udali się na wycieczkę do Torunia, gdzie w auli UMK obejrzeli przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez Towarzystwo Walki z Kalectwem. Było to widowisko, którego głównymi bohaterami byli kosmici. Przybysze z Planety Zingular wylądowali w mieście i poszukiwali tajemniczy element. Bez niego umiera życie na ich planecie. Spotykali na swojej drodze również różnych ludzi, którzy pomagali im rozwiązać problem. Po wielu przygodach na Naszej planecie odszukali brakujący element - SERCE. To ono stanowi tajemnice brakującego elementu. Dzięki niemu mamy różne uczucia. Ukryte elementy wychowawcze poruszone w przedstawieniu to: Celem w życiu powinno być poszukiwanie wartości takich jak dobroć, serdeczność, miłość, chęć niesienia pomocy innym. Należy dbać o swoją planetę, szanować ją, nie śmiecić, nie hałasować, (wątek ekologiczny). Należy tolerować odmienność innych, a agresywność i gburowatość nie popłaca. Przedstawienie bardzo się nam podobało. Dzieci żywo reagowały na to, co się działo na scenie. Niesamowite wrażenie wywarł na nas również pokaz laserów w auli. A na sam koniec przedstawiania przybył Mikołaj….

Autor: Zofia Dembek