Wycieczka do Zelgna

W poniedziałek 26.09 klasa 4b wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Zelgna, gdzie brała udział w warsztatach regionalnych. Pierwszym elementem było obejrzenie prezentacji na temat wafli - obecnych gofrów, następnie każdy uczeń samodzielnie przygotował ciasto zgodnie z tajną recepturą. Następnie przemiłe panie - dobre duchy Biblioteki Samorządowej w Zelgnie - piekły gofry. Wszystkie wyszły smaczne i znikały na pniu. Po warsztatach kulinarnych przyszedł czas na spacer po malowniczym obejściu biblioteki. Pani Jolanta Pawełczyk - bibliotekarka przybliżyła nam legendy związane z gminą Chełmża. Jej opowieści ilustrowały ogromne rzeźby postaci, które powstały podczas pleneru rzeźbiarskiego. Największe wrażenie zrobił na nas Dziedzic z Witkowa. Po spacerze był jeszcze czas na ciepłą herbatkę i przepyszną drożdżówkę. Cali i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Autor: Elżbieta Górka-Kuczka