Sztuka natury, natura sztuki

W ramach projektu „Sztuka natury, natura sztuki” w naszej szkole odbyły się warsztaty twórcze, w których udział wzięli uczniowie klas szóstych.

Wcielając się w rolę współczesnych designerów, uczniowie klasy VI a wprowadzali własną interpretację plastyczną. Stworzyli na papierowych torebkach interesujące formy graficzne i dekoracyjne.

Czy dziełem sztuki jest obraz w ramie, rzeźba w galerii? Czy działem sztuki może być ilustracyjny motyw na biurowej teczce? Uczniowie z VI b udowodnili, że sztuka nie zna granic. Wykonali wzory dekoracyjne na teczkach biurowych. Głównym bohaterem ich realizacji stały się kwiatostany, pnącza, liście, pąki kwiatów i gatunków roślin, które nie zostały jeszcze opisane w żadnej encyklopedii.

Autorskie warsztaty poprowadził pan Piotr Florianowicz, artysta grafik, pracownik naukowy Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Autor: Alina Łoboda