Sprzątanie Świata 2022

"Wszystkie śmieci są nasze"

W tym roku nasi uczniowie wzięli udział już w  29 edycji akcji „Sprzątanie Świata- Polska 2022  pod hasłem  "Wszystkie śmieci są nasze". Trwale pogarszający się stan środowiska przyrodniczego jest tematem dyskusji na całym świecie.  Akcja ma na celu zwiększanie świadomości społeczeństwa,  że ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy jest koniecznością.

. Nasi uczniowie wiedzą,  że kształtowanie właściwej postawy należy rozpocząć od najmłodszych, a przede wszystkim o samych siebie i zadbać o najbliższe nam środowisko.  Nasze klasy oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę oraz teren wokół szkoły. „Uzbrojeni” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzaliśmy znajome nam  tereny.  Była to lekcja proekologiczna w terenie, połączona z rekreacją i ruchem na świeżym powietrzu. Dzieci dowiedziały się, jak  należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków, a przede wszystkim  próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie –  „Dlaczego trzeba sprzątać świat?” z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół szkoły oraz parki, skwery i ulice w mieście. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

PAMIETAJ! Mamy tylko jedną Ziemię, więc „OKAŻ KULTURĘ I  CHROŃ NATURĘ”.

Autor: Karolina Brodzka