Skłudzewskie inspiracje

Za górami, za lasami, za dolinami….. jest Skłudzewo malowane fantazjami…..

Fundacja Piękniejszego Świata w Skłudzewie, to zaprzyjaźnione miejsce, gdzie często goszczą nasi uczniowie. Bogactwo przyrody Skłudzewa połączone z ciekawym, zróżnicowanym krajobrazem, subtelnie wkomponowanymi w pejzaż rzeźbami i obiektami artystów inspiruje i pozwala się zrelaksować.

Tym razem uczniowie klas Ia i IIa szukali inspiracji do  wykonania prac w glinie.  Zajęcia miały na celu kontaktowanie dzieci z różnymi bodźcami, dając nowe doznania i wrażenia. Nowe doświadczenia rozbudziły wyobraźnię, i utrwaliły przekonanie, że nie istnieje jeden  dobry sposób wykonania zadania i liczy się własna inwencja i pomysłowość. Gospodarze pięknego budynku zapewnili dzieciom warunki do całkowitego zaangażowania w działalność twórczą. Pracownie były wyposażone profesjonalnie, a pod kierunkiem  instruktorów dzieci wykonały ciekawe rzeźby. Pomógł im w tym Pan Leszek Warrmbier, który po miłym powitaniu oprowadził gości po przepięknym parku, piwnicy – galerii i swoimi gawędami wspomaganymi wyeksponowanymi tam pracami zachęcił dzieci do twórczej pracy. Sprawił, że każda praca to małe dzieło sztuki. Okazało się, że w każdym drzemie talent, a każdy z nas jest artystą. Po pracy twórczej był czas na ognisko i pyszne kiełbaski.  Z pełnymi brzuszkami i głową pełną pomysłów dzieci zadowolone wróciły do szkoły.

Autor: K.Brodzka, M.Karaszewska, E.Kot