Klasa 1B w Cinema City

27 maja br. klasa 1b wyjechała na wycieczkę do Cinema City w Toruniu, gdzie brała udział w warsztatach pt. KOSMICZNA PODRÓŻ PO WSZECHŚWIECIE. Na warsztatach „wyruszyliśmy” na wspaniałą wycieczkę, aby zbadać Wszechświat. Startowaliśmy z Ziemi, mijaliśmy chmury, po to by wzbić się do gwiazd, poznać inne planety a nawet galaktyki.

Podczas tego spotkania rozwiązywaliśmy liczne kosmiczne zagadki. Podejrzeliśmy co słychać na Marsie, dowiedzieliśmy się co porabiają astronauci, dlaczego kometa ma warkocz, gdzie szukać spadających gwiazd…Później klasa obejrzała komedię PAN WILK I SPÓŁKA ze studia DreamWorks Animation, opartą na serii książek autorstwa australijskiego pisarza Aarona Blabeya – „Bad Guys. Ekipa Złych”, która była na szczycie bestsellerów New York Timesa. Celem wycieczki do kina było nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale także wdrażanie do właściwych zachowań, rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki pierwszaki mogły przeżywać radosne chwile, stwarzać sytuacje sprzyjające umacnianiu przyjacielskich i koleżeńskich relacji, okazywać sobie uprzejmość i serdeczność we wspólnym obcowaniu.

Autor: Zofia Dembek