Ib w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

W dniu dzisiejszym klasa 1b uczestniczyła w warsztatach, zorganizowanych przez Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, w uroczej scenerii XIII wiecznego kościółka pod wezwaniem św. Barbary, zbudowanego przez Krzyżaków. Uczniowie poznali jak powstaje papier. Żeby szanować papier, zgodnie z zasadami recyklingu, sami musieli go stworzyć, czerpiąc go z kadzi za pomocą sita. Sami spróbowali swoich sił w sztuce kaligrafii używając gęsiego pióra i atramentu. Zadanie to okazało się bardzo trudne, chyba nikomu nie udało się uniknąć pobrudzenia atramentem i zrobienia kleksów. Poczuli smak dawnej sztuki drukarskiej, samodzielnie odbijając certyfikat potwierdzający udział w warsztatach, na starej żeliwnej prasie drukarskiej. Wytworzone przez siebie unikatowe produkty dzieci zabrały, do domu, na pamiątkę. Będą one przypominać o przeżyciu niezwykłej przygody w Grębocinie.

Autor: Zofia Dembek