W poszukiwaniu wiosny

Kontynuując cykl  wiosennych zajęć  przyrodniczych, tym razem do Szkoły Leśnej na Barbarce wybrała się klasa 2a.  Nasi uczniowie zgłębiali wiedzę na temat zmian w przyrodzie zachodzących o tej porze roku. W czasie wędrówki po lesie realizowali kolejne zadania przy tym prowadząc obserwację  płazów, ptaków czy wiosennych, leśnych kwiatów. Uczniowie zachwycili się różnorodnością płazów występujących w Polsce, dowiedzieli się, jak istotne dla środowiska są te niewielkie organizmy, jak bardzo zmiany środowiska im zagrażają i w jaki sposób możemy im pomagać. Bliskie spotkanie z przyrodą było okazją by przekonać się, jak bogaty i różnorodny jest świat zwierząt i roślin, że przyroda jest niezwykła i możemy poznawać ją wszystkimi zmysłami. Udało się znaleźć pierwsze oznaki wiosny, przywieźć ze sobą miłe wspomnienia oraz solidną porcję wiedzy.

Autor: K.Brodzka i E.Kot