Z życia klasy 1b - październik 2021

WARSZTATY PLASTYCZNE W SKŁUDZEWIE

8.10.2021r. klasa 1b udała się do Skłudzewa na warsztaty plastyczne (lepienie w glinie).

Zanim dzieci zabrały się do pracy plastycznej, zostały wyzwolone w nich różnorodne emocje, takie jak radość, miłość a także smutek, wzruszenie. Potem przyszedł czas na działalność twórczą. Po założeniu odzieży ochronnej, podwinięciu  rękawów (wszyscy wyglądali jak prawdziwi artyści) ręce same rwały się do działania. I tak powstały dzieła.

Było też ognisko z pieczeniem kiełbasek i... .

Niestety ten wspaniały dzień dobiegł końca.

Myślę, iż wyjazd do Skłudzewa  był czymś, co na długo pozostanie w pamięci dzieci. Dla mnie osobiście bardzo ważne w tym wydarzeniu były przepełnione radością i spełnieniem oczy dzieci oraz fakt, że wyprawa do Skłudzewa pozwoliła nam poznać kawałek PIĘKNIEJSZEGO ŚWIATA.

ŚLUBOWANIE

26 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas pierwszych.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali m.in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania wychowawczyni  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając piórem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny.

Pierwszakom życzę wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

28.10.2021r. udaliśmy się na chełmżyńskie cmentarze, aby m.in. posprzątać i zapalić znicze, oddać hołd żołnierzom i ludziom, którzy zapisali się w historii miasta i kraju, których już z nami nie ma. Była to okazja do przyjrzenia się pracy i zachowaniu ludzi na cmentarzu przed świętem zmarłych. Okazja by dowiedzieć się czegoś więcej o swojej miejscowości.

DĄB PAMIĘCI

Klasa 1b objęła honorowy patronat nad dębem pamięci Mirosława Żywickiego, posadzonym przed frontem naszej szkoły.

Dąb ten poświęcony jest pamięci Mirosława Żywickiego, prezesa Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w latach 1977 - 1993.

Przed 1 listopada dzieci sprzątały i zapaliły znicz...

DZIEŃ DYNI

Gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić Dzień Dyni!

W naszej szkole święto to obchodziliśmy w piątek 29 października. Dzieci ubrały się tego dnia na pomarańczowo... - można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Autor: Zofia Dembek