Wycieczka do Warszawy

W środę 6 października uczniowie klas VII d i VIII a wraz z kilkoma koleżankami i kolegami z klas VII a, VII c i VIII c pojechali na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

Pierwszego dnia zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, a następnie metrem udali się na Stadion Narodowy, gdzie zasiedli w centrum prasowym, krzyczeli na trybunach, a także poszli do szatni polskiej reprezentacji.

Naszą stolicę można by zwiedzać kilka tygodni, uczniowie w  ciągu trzech dni zobaczyli najważniejsze miejsca: Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu, Kolumnę Zygmunta III Wazy, który pod koniec XVI wieku przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy. Spacerowali po Starym Mieście, które w 1980 roku zostało umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Uczniowie odwiedzili także Powązki, gdzie zobaczyli m.in. groby bohaterów „Kamieni na szaniec”. Ostatniego dnia udali się do Pałacu Kultury i Nauki i wjechali na taras widokowy znajdujący się na wysokości 114 m.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili stolicę, spędzili czas w swoim towarzystwie, żartowali, dużo się śmiali, wydali pieniądze na pamiątki, a w drodze powrotnej także na  jedzenie w McDonaldzie, czyli wszystkie punkty planu zostały zrealizowaneJ Po powrocie do Chełmży doszedł jeszcze jeden punkt, niezaplanowany – łzy dziewczynek z VIII a, bo to przecież ostatnia kilkudniowa wycieczka w podstawówce…

Autor: Alina Łoboda