Wycieczka 3b do Ciechocinka

W czwartek 17.06. wyruszyliśmy do Ciechocinka. Najpierw w Ciechocińskiej Fabryce Soli zwiedziliśmy Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa. Później, spacerując ulicami uzdrowiska, oglądaliśmy Zegar kwiatowy i tężnie solankowe. W Parku Zdrojowym podziwialiśmy zabytkowy budynek Pijalni Wód Mineralnych i muszlę koncertową oraz dywany i pomniki kwiatowe. Odpoczywaliśmy też przy fontannie „Jaś i Małgosia”. Fontannie „Żabce” powierzyliśmy nasze marzenia, bo podobno przynosi szczęście każdemu, kto szeptem wypowie życzenie. Zatrzymaliśmy się też przy „Grzybku”, aby sprawdzić, czy na pewno znajduje się w nim solanka.

Na zakończenie był czas na odpoczynek i pyszne lody. Zmęczeni upalnym dniem, ale pełni wrażeń i z mnóstwem pamiątek wróciliśmy do szkoły.

Autor: Małgorzata Karaszewska