Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

WSPOMNIEŃ CZAR - zjazd absolwentów klasy VIII b po 30 latach !

W dniu 13 grudnia 2014 roku spotkali się byli uczniowie klasy VIII b, którzy rozpoczynali naukę w naszej szkole w 1976, a skończyli w 1984. Wychowawcą tej grupy był nieżyjący już pan Wacław Przybytek. To niebywałe, jak dorosłym ludziom, rozproszonym po różnych miejscach kraju i nawet świata udało się zmobilizować i umówić na jeden termin. W sumie przybyło 21 osób. Z bijącym sercem stanęli w progach dawnej podstawówki. Witali się serdecznie i wspominali dawne czasy. Niektórzy nie widzieli się nawet 30 lat!  Obecna dyrektor Marzanna Matyasik przejęła rolę gospodarza spotkania. Opowiedziała o codzienności placówki, jej osiągnięciach i planach dydaktyczno – organizacyjnych. Aby absolwenci poczuli się, jak za dawnych lat, obejrzeli fotografie, kroniki, dziennik, zasiedli w ławkach szkolnych, wspominali nauczycieli, pytali o ich losy. Z piosenką  „Ale to już było…” z rep. Maryli Rodowicz wyruszyli na wycieczkę po budynku. A zajrzeć chcieli w każdy zakamarek ! Przecież w salach lekcyjnych zostawili cząstkę swojego dzieciństwa, może nawet jakiś napis wydrapany na krześle? Tych mebli już akurat nie ma, ale to dobrze, jak powiedzieli: – „Szkoła się zmienia, staje się nowoczesna, zaś wspomnienia to do siebie mają, że chcesz czy nie chcesz, wracają…”. Na II piętrze, w sali widowiskowej czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka. Uczniowie obecnej klasy V a z góralskim śpiewem przywitali się z gośćmi, jako że przygotowywali się do szkolnych jasełek i pastorałką „Z nieba bliżej do Tatr” zachęcili wszystkich do wspólnej zabawy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dorośli z poczuciem humoru i z ogromnym wigorem odegrali musicalową scenę „Kolędników – Wędrowników z gwiazdą na patyku”, co „…pogubili wszystkie nuty ze starych śpiewników. Kolędowali na gitarze, rock – and – rolla nieśli   w darze…”. Śmiechy długo jeszcze nie milkły. Nasi goście wsparli również finansowo fundusz Rady Rodziców, wykupując ozdoby z kiermaszu świątecznego. Za to wszystko serdecznie Im dziękujemy.

Wszystkim Absolwentom złożyliśmy gratulacje z racji osiąganych sukcesów w dorosłym życiu, spełnienia obranego celu oraz tego, że podejmowane przez Nich działania są źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Autor: Marzanna Matyasik