Dzień Dobrych Uczynków

„Żaden akt dobroci choćby  i najmniejszy, nigdy nie idzie na marne." Ezop

W dniu 19 maja obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Klasa 2 a podjęła różne działania na rzecz ludzi, zwierząt i przyrody. Ten dzień stał się okazją do niesienia pomocy i bezinteresownych gestów. Dzieci zwracały uwagę na potrzeby najbliższego otoczenia.

Pomagały rodzicom w codziennych sytuacjach domowych (robiły śniadania i  kolacje dla rodziny, pomagały w przygotowaniach do obiadu i pieczeniu ciast, segregowały pranie, składały ubrania, odkurzały, zamiatały, myły naczynia i podłogi, wyrzucały posegregowane śmieci,  malowały płot, pomagały rodzeństwu...., zadzwoniły do babci z zapytaniem o samopoczucie w czasie pandemii koronawirusa, naprawiały..... ) .

Pomagały prababci.... . Pomagały sąsiadce, która potrzebowała drobnej pomocy (m.in. przyniesienie drewna do kominka, naprawy wycieraczki przed wejściem....). Posiały rośliny, posadziły kwiaty,  karmiły i opiekowały się zwierzętami, w dalszym ciągu pomagały na działce i.......

Sami zobaczcie.

JESTEM BARDZO DUMNA Z MOJEJ KLASY