VI WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH I WOJSKOWYCH

wpp

W ciepły, listopadowy wieczór zebraliśmy się po raz szósty w murach naszej starej szkoły, aby wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Na wieczornicę przybyli zaproszeni goście: emerytowani nauczyciele, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki p. U.Meszyńska oraz rodzice. Każdy został odznaczony biało-czerwoną kokardą narodową. Po powitaniu przez panią dyrektor M.Matyasik, kilka słów o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wygłosił nasz były nauczyciel historii dr R.Pipowski. A potem przy blasku świec było piękne śpiewanie znanych i mniej znanych pieśni legionowych. Do niektórych pieśni akompaniowała nam na akordeonie niezastąpiona p.J.Bilska z SP3, a na gitarze grała uczennica Gimnazjum w Głuchowie E.Kalinowska, śpiewały solistki O.Wiśniewska i P.Owczarczyk. Klasa mundurowa z tegoż gimnazjum przedstawiła nam krótką rekonstrukcję zdarzeń z okresu II wojny światowej. Piękna oprawa plastyczna przygotowana przez p. M.Przybyszewską zachwycała wszystkie oczy i serca. Podsumowaniem wieczornicy był poczęstunek składający się z pysznych rogali marcińskich ufundowanych przez Radę Rodziców i upieczonych przez panią Belską.

Dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniu tej ciepłej i nastrojowej uroczystości.

Autor: Wiesława Burandt-Dejewska