„HISTORIA PEWNEGO STATKU”

Po świątecznym odpoczynku, powrót do szkoły klasa IIc rozpoczęła od wizyty w Filii Bibliotecznej dla Dzieci i Młodzieży, będącej oddziałem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmży. Nasza wizyta była związana z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w trakcie którego jesteśmy.

Było to kolejne z cyklu spotkań w bibliotece. Dzisiejsze zostało poświęcone lekturze opowiadania Zofii Staneckiej „Historia pewnego statku”, które opowiada o historii i pierwszym rejsie statku transatlantyckiego – Titanic. Lektura tej książki jest m.in. związana, także z kolejną rocznicą katastrofy historycznego parowca, a mianowicie 105.

To warsztatowe spotkanie z książką było okazją do wspólnego głośnego czytania i rozwijania umiejętności oraz pasji czytelniczych. W ramach omawiania przeczytanego tekstu, dzieci pracując w grupach wykonywały różnorodne  zadania. Zwieńczeniem pracy był projekt wymarzonego statku.

Wszystkie prace wezmą udział w konkursie, zaś najlepsze z grupy będą konkurowały w konkursie międzyszkolnym w czerwcu, realizowanym w ramach rozwijania i propagowania  czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Autor: Karolina Brodzka