Łamigłówki matematyczne KAKURO

Już wkrótce pierwsze spotkanie konkursowe uczniów klas IV, V i VI naszego miasta w Gimnazjum nr 1 w Chełmży.

ka

Po raz kolejny przeprowadzony zostanie konkurs KAKURO, którego organizatorem jest chełmżyńskie gimnazjum.

W ramach konkursu odbędzie się 5 indywidualnych etapów .

Terminy poszczególnych spotkań:

• ·24 listopada 2015 r.
  • ·8 grudnia 2015 r.
  • ·9 lutego 2016 r.
  • ·1 marca 2016 r.
  • ·5 kwietnia 2016 r.
  • ·czerwiec 2016 r.- "Rodzinny konkurs matematyczny", w którym członkami drużyn będą uczeń i jeden z jego rodziców. Każda drużyna będzie rozwiązywała krzyżówkę KAKURO i zadania logiczne.

Po konkursie drużynowym nastąpi podsumowanie całorocznych zmagań i wręczenie nagród i dyplomów.

- Poszczególne etapy konkursu odbywać się będą we wtorek o godz. 14.30 w sali nr 68, w budynku Gimnazjum nr 1 w Chełmży.

- Czas trwania każdego etapu wynosi 60 minut.

- Punkty uzyskane przez uczestników w każdym etapie są sumowane i stanowią wynik konkursu.

- Zwycięzcą konkursu zostaje uczeń, który uzyska największą liczbę punktów odpowiednio wśród uczniów klas czwartych, piątych i szóstych.

- Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy.

- Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

We wtorek, 3 listopada niektórzy uczniowie uczestniczyli w warsztatach, gdzie mogli poznać zasady rozwiązywania łamigłówek KAKURO.

Autor: Alina Duda