Bierzemy udział w akcji "Żonkile"

Klasa 3b włączyła się w 11 edycję akcji społeczno - edukacyjnej " Żonkile" upamiętniającej 80 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Na początku zajęć uczniowie zapoznali się z krótkim rysem historycznym związanym z tym wydarzeniem. Następnie wysłuchali ilustrowanego opowiadania Katarzyny Jachowskiej Emenuo pt. " Było - nie ma - jest." Po jego wysłuchaniu dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Uczniowie zapoznali się z alfabetem hebrajskim i próbowali za jego pomocą zapisać swoje imię. Każdy wykonał kwiat- żółty żonkil - zgodnie z instrukcją i przypiął na znak, że # Łączy Nas Pamięć. Dziękujemy paniom K. Rusek i M.Rybackiej za przybliżenie dzieciom trudnych informacji związanych z okresem wojny.

Autor: Elżbieta Pokorniecka