KOLOROWY KOSMOS

23 lutego uczniowie klas I a i I b pojechali do Planetarium w Toruniu. Dzieci obejrzały spektakl pt. : ,, Kolorowy kosmos ", w trakcie którego mogły przekonać się, czy niebo jest czarno-białe, czy to tylko złudzenie. Okazało się, że nasze sąsiednie planty mają niezwykłe kolory: Mars jest czerwony, Neptun - błękitny. A jaki kolor ma Ziemia? Następnie uczniowie przeszli do Geodium, gdzie interaktywna wystawa umożliwiła im poznanie Ziemi jako planety. Mali odkrywcy samodzielnie eksperymentowali i zdobywali wiedzę. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer Toruńską Starówką i wspólne zdjęcie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika ( niedawno obchodziliśmy 550 rocznicę urodzin wielkiego Polaka). Na zakończenie naszej wyprawy udaliśmy się do McDonald's .

Autorki: J.Chmielewska I K. Sielska