Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w 2b

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta… Dzień Postaci z Bajek przypada na dzień urodzin Walta Disneya, czyli 5 listopada. Dzieci z 2b, już 4 listopada, przebrane za swoich ulubionych bajkowych bohaterów miały możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło drugoklasistom dużo radości.

Autor: Zofia Dembek