Fale, loki, koki czyli wizyta w pracowni fryzjerskiej

W minionym tygodniu uczennice klasy ósmej wraz z doradcą zawodowym odwiedziły pracownię fryzjerską w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. Celem wyjścia było: zapoznanie się ze specjalistycznym sprzętem fryzjerskim stosowanym w tym zawodzie, poznanie zasad pracy na stanowisku fryzjera. Pani M. Kubiczek  która w ZSP prowadzi zajęcia praktyczne opowiedziała o  predyspozycjach potrzebnych do wykonywania tego zawodu.

Największą radość sprawiła możliwość osobistego doświadczenia pracy fryzjera poprzez samodzielne wykonanie cięć, fal, loków. Wszystkie uczennice ze spotkania wyszły z nowymi uczesaniami za które  dziękujemy naszym starszym koleżankom, które już w czerwcu przystąpią do egzaminu zawodowego.

Autor: Anna Borowicz